Sign Up Now - My Club MY CLUB ()
Need help? Call us: +39 041 5246742
Choose language

Users' blogs about Itálie

Ubytování v Itálie

This is our users' travel blog about Itálie. Here you'll find hostels and hotels reviews, suggestions for bars and restaurants, or any other recommendation that young travelers may want to share about Itálie. All users can publish on this page, just for their friends or for everyone. To enjoy exclusive contents or publish your own, join MyClub network right now! (If you already have a Facebook, Google or Twitter account it's just a matter of few clicks).

My Club > Users' blogs about Itálie

 

NOT REGISTERED YET? Sign Up Now

Sign in using one of your accounts
over 6 years ago
Happy Rome

88% 88%

More than a hostel this is a flat with separate rooms, shared kitchen and bathroom. The double bed room with own small bathroom and toilet was clean and quite nice. The location is very good, near to Termini railway station, metro and city centre. Due to view to courtyard the room was quite dark. We stayed for 5 days and it was ok.

over 6 years ago
Ostello di TRENTO / Hostel Trento - Giovane Europa

88% 88%

Příjemná klasická mládežnická ubytovna v centru. Čisté, venku teráska. Mínus za hlučnost (v blízkosti nádraží, silnější provoz, ale to je daň za centrum) a větší mínus ještě snídaně. Člověk ji má sice v ceně, ale v té základní Vám dají jeden rohlík s marmeládou. Asi je to běžné, ale já se zatím i v takovýchto typech ubytování setkávala se švédskými stoly. Jinak moc fajn. Hned vedle hostelu krámek s potravinami :)

over 6 years ago
Fabric Hostel & Club

92% 92%

Velmi čistý hostel,umístění taky dobré,vše je pěšky kousek,vlak a bus do Neapole i Pompejí,do Ercolanea 1,5 km pěšky,obchody a restaurece v okolí a hlavně je to tiché místo,i když je skoro v centru.Doporučuji.

over 6 years ago
B&B La Residenza Napoli

82% 82%

Je to hned vedle nádráží,je to i kousek do přístavu,jako startovní bod ideální.

over 6 years ago
over 6 years ago
Hostels
Tours

skupinová rezervace

Travelling in a group? Click on the link below to get the list of hostels that accept reservations for 10 or more guests.

> číst další

Don't miss our offers!

Register your email to receive our monthly newsletter with discounts, special offers and competitions!