Wielu jest zdania, że Wenecja to tylko lody, kanały i gondolierzy w biało-czarnych koszulkach... Tak naprawdę ta Królowa Adriatyku oferuje znacznie więcej - KARNAWAŁ. Jeżeli chcesz doświadczyć weneckiej kultury i doskonale się bawić, region Veneto w lutym 2010 jest jednym z najlepszych miejsc na spędzenie karnawału i dobrą zabawę.

Historia Karnawału sięga do roku 1296 i oznaczała przejście z okresu zimowego do wiosennego. Karnawał odzwierciedlał iluzję tego, że wszystko jest możliwe. Obywatele Wenecji korzystali z tej sposobności i maskując swoje twarze stawali się urzeczywistnieniem swojej wyobraźni. Tak było przez prawie 200 lat aż do roku 1980 momentu - ponownego odrodzenia, kiedy to Karnawał stał się atrakcją dla milionów ludzi przyjeżdżających z całego świata.

Celem nadrzędnym będzie odkrycie tego wszystkiego co miasto może zaproponować. Festwal będzie się przemieszczał z jednej dzielnicy do drugiej. Turyści i osoby miejscowe będą mogły zaspokoić swój zmysł smaku w Cannaregio, gdzie będzie serwowane różnorakie jedzenie. Zmysł słuchu - na placu Campo San Barnaba, tutaj będzie można posłuchać wielu średniowiecznych koncertów, a zmysł wzroku na Campo San Polo i Campo Bella Vienna, który będzie olśniewał urokiem kolorowych masek i odgrywanymi sztukami.

Nie tylko Zarząd Miasta organizuje to przedsięwzięcie ale wszyscy Wenecjanie biorą czynny udział w spektakularnym balu. Gdziekolwiek byś się nie udał, wszędzie napotkasz tajemnicze charaktery w maskach.

W czasie Karnawału, wszyscy ludzie wyglądają podobnie, każdy ma szansę oderwać się od spraw codziennych i choć na chwilkę zapomnieć kim jest ...

Dlaczego zatem tak jak Wenecjanie nie ruszyć za wodzirejem i nie wziąść udzału w tym szalonym balu? Nigdy nie zapomnisz tego wrażenia i tych wszystkich emocji, które towarzyszą temu wydarzeniu!

Nie czekaj- zarezerwuj swój nocleg w Wenecji