Boka vandrarhem i Aten
Gruppbokning
Reser ni i grupp? Om ni söker boende för ett stort nummer personer och inte hittar tillräckligt med tillgänglighet online, klicka här och skicka oss gruppen/resans detaljer. >>
SÄKERHETSINFORMATION
All information vi tar emot sker när du är på vår secure server. Den är signerad av Thawte vilket betyder att all infromation skickas säkert mellan din dator och Hostelsclub.com server och kan inte läsas av någon tredje part. Symbolen i form av ett hänglås i adressfältet visar att det är en secure server.
Hostel Aphrodite - Vandrarhem i Aten, Grekland
vandrarhem > Vandrarhem Grekland > Vandrarhem Aten
![]() | Hostel Aphrodite Kategori: Vandrarhem 12 Einardou & Michail Voda Corner 65 - Aten, Grekland Enkelrum från 42.40 EUR (per rum) Delat rum från 13.40 EUR (per person) |
Beskrivning: Vi är det mest populära vandrarhemmet tack vare gott rykte och att vi var det första vandrarhemmet i Aten för 30 år sedan. Aphrodite är alla Backpackers trygga hem i Aten. Vi ligger i ett lugnt tryggt bostadsområde och du kommer att vara nära all buss och tågkommunikation som kan ta dig runt i Grekland. Vi har en livlig bar i källaren där du kan träffa andra resenärer från hela världen. Vi erbjuder en rik variation av rum både privata och sovsalar, med luftkonditionering, värme, en bar som även serverar mat, telefon, fax, tvättservice, bagageförvaring, säkerhetsskåp, gratis Internet, med flera tavernor och barer i vår närhet. Vår gäster kommer tillbaka år efter år.
Aphrodite rekommenderades av Let´s Go Publicationer 2007!
”Grattis! Jag skriver för att rekommendera erat utmärkta vandrarhem och perfekta service till våra läsare. Let´s Go värdesätter ställen som ger reseneärer en kul, unik, kulturell upplevelse till bra pris. Varje år söker Let´s Go´s medarbetare världen över för att hitta unika destinationer, vår skribent hittade er och var mycket imponerad. Som ett bevis för vårt erkännande han ni bära utmärkelsen ”Let´s Go recommends” med stolhet.
Våra gästers kommentarer:
”Bra läge bara 10 minuters promenad från tågstationen som tar dig till alla viktiga attraktioner. Det var gångavstånd till Arkeologiska museumet, och restauranger och bagerier! Gratis Internet och hiss var toppen. Personalen var mycket hjälpsam och vänlig. Bussen till Korfu var mycket bekväm. Totalt sett ett bra ställe att bo på i Aten.”
”Hostel Aphrodite är ett bra ställe att bo på. Gratis Internet, gratis shots med ouzo, och trevliga människor”.
”Det kan inte bli fel när du bor här”.
-Brett urval av rum från sovsalar till privata rum för 1,2,3 eller 4 personer, med delat badrum. Vi har sett till att ha flera badrum på varje våning för att undvika onödiga köer.
-Vi har mycket bra faciliteter, som gratis Internet dygnet runt, gratis stadskarta, tvättservice, frukostrum, Reseservice där du kan boka guidade turer, färjor och hotell, uppvärmda/ luftkonditionerade rum som alltid har varmvatten. 24 H reception så att du alltid kan få hjälp. Bagageförvaring, både kort- och långtid.
-Vi är inte bara rekommenderade av Lonely Planet, Let´s Go, International Youth Hostel Federation (IHYF) och Hostels av Europe (HoE), vi rankas också som en av de 10 bästa på Hostelsclubs sida.
-Dagliga guidade turer (till fots) avgår från vandrarhemmet så att du lär känna stan.
-Med över 30 år i vandrarhembranschen har vi den erfarenhet, kunskap och kundservice
för att göra din vistelse i Aten så trivsam som möjligt.
BILDER | TIDIGARE GÄSTERS BETYG | ||
Loading... |
Service (för musen över ikonen för förklaring)






