Boka vandrarhem i Füssen
Gruppbokning
Reser ni i grupp? Om ni söker boende för ett stort nummer personer och inte hittar tillräckligt med tillgänglighet online, klicka här och skicka oss gruppen/resans detaljer. >>
SÄKERHETSINFORMATION
All information vi tar emot sker när du är på vår secure server. Den är signerad av Thawte vilket betyder att all infromation skickas säkert mellan din dator och Hostelsclub.com server och kan inte läsas av någon tredje part. Symbolen i form av ett hänglås i adressfältet visar att det är en secure server.
Vandrarhem Füssen
House L.A - Vandrarhem i Füssen, Tyskland
vandrarhem > Vandrarhem Tyskland > Vandrarhem Füssen
![]() | House L.A Kategori: Vandrarhem Wachsbleiche 2 - Füssen, Tyskland Enkelrum från 42.00 EUR (per rum) Delat rum från 17.00 EUR (per person) |
Beskrivning: Vi är belägna i Füssen när det kända slottet Neuschwanstein som sägs ha inspirerat Walt Disney och är en av Tysklands mest välbesökta turistattraktioner. Vårat vandrarhem är perfekt för resenärer och familjer som reser med en lite mindre budget och som önskar utforska regionen eller bara vill andas ut över veckoslutet.
Vi erbjuder komfortabla rum för 2 till 5 personer som försäkrar en lugn och trivsam vistelse samt våran personliga uppmärksamhet och hjälp.
Från balkongen eller terrassen har du fantastisk utsikt över alplandskapet!
Frukost för 2.50€/dag och per person.
!!!!!Sänglinne ingår!!!!!
!!!!!Handdukar ingår!!!!!
!!!!!Parkeringsplatser!!!!!
Ingen åldersgräns och inga utgångsförbud
Några rum är utrustade med TV, hårtork finns att låna och vi på det vänliga vandrarhemmet i Füssen välkomnar dig med öppna armar!
BILDER | TIDIGARE GÄSTERS BETYG | ||
Loading... |
Service (för musen över ikonen för förklaring)







